Polecane książki -recenzje

ZAKLADNIK – Pierre Lemaitre

O AUTORZE

Książki , Zakladnik’

Pierre Lemaitre- francuski pisarz, autor powieści kryminalnych. W młodości mieszkał w Aubervilliers i Drancy. Z wykształcenia jest psychologiem, przez wiele lat pracował jako nauczyciel w kształceniu zawodowym dorosłych.

DATA I MIEJSCE URODZENIA-19 Kwietnia 1951 r,Paryż,Francja

FILMY-Do zobaczenia w zaswiatach

NAGRODY-Prix Goncourt,Cezar

RECENZJA ORGINALNA , ZAKLADNIK’

Alain Delambre,lat 57, od dłuższego czasu bezrobotny,chwyta się wszelkiego sposobu,by powrócić do wymarzonego świata Ludzi Pracujących. Ani doświadczenie, ani wysokie kwalifikacje na nic się jednak zdają. Aż wreszcie pojawia się perspektywa zdobycia pracy. Jest tylko ,ale’,rekrutacja wiąże się z nader osobliwym testem kwalifikacyjnym- symulacja ataku terrostycznego. W penym momencie jednak sprawy wynikają się z pod kontroli, a symulacja przeradza się w prawdziwy atak. Delambre bierze sprawy w swoje ręce i postanawia zemścić się na znienawudzonym świecie firm…

MOJA RECENZJA I OPINIA POWIEŚCI ,ZAKLADNIK’

Książka Pierre ,Zakladnik’ 3 lata temu wpadła w moje ręce, całkiem przypadkiem. To było moje pierwsze spotkanie z tym autorem i jak narazie ostatnie. Dostałam ją i może bym jej nie przeczytała bo recenzja jest dość słaba, ale fakt iż to sensacyjna powieść postanowiłam zobaczyć to dzieło.Ponieważ prócz horrorów i thrillerów lubię też ten rodzaj literatury. Byłam bardzo zaskoczona całym sensem i fabuła. I napiszę szczerze: Było ciężko mi się od niej oderwać.

Opowiadanie jest o facecie, ktory jest od kilka lat bezrobotny i ma nóż na gardle. Przez tą sytuację zdeterminowany i zdesperowany. Ma poczucie ogromnej niesprawiedliwości, tyle wlozonych starań, nieustanne rozwiewane nadzieję na znalezienie pracy i problemy finansowe oraz upokorzenie w oczach dzieci prowadzą do depresji. To wszystko kształtuje jego charakter i sposób w jaki postępuje.

Nagle staje przed sporą szansą. Biorąc udział w symulacji wzięcia zakładników. Mającej na celu wyłonienie najlepszego menadżera wielkiej korporacji, on sam może zostać dyrektorem personalnym. I tu się dopiero zaczyna akcja, której nikt prócz niego nie przewidział.

On zdesperowany jak i mądry, a także cwany człowiek wpada na pomysł. Przed całym tym testem postanawia przez znajomego ,tak jakby hakera, sprawdzić jakie ma szanse i co firma kombinuje.

Tu dowiaduje się…. o tzw.walku i postanawia się zemścić. Choć już wie, że nie zostanie wybrany i tak idzie na tą symulacje jako kandytat…..

NA ZAKOŃCZENIE

Powieść ,Zakladnik’  jest warta przeczytania. Świetnie sie ją czyta, akcja zmienia się w jednej chwili, jest sensacja, jest ryzyko i powieść naprawdę wciąga. Fabuła jest zbytnio skomplikowana co może z początku zarazić czytelnika. No i taka sytuacja jest nie prawdopodobna w prawdziwym życiu.cAczkolwiek to jest książka, więc trochę fantazji jest dobre.

Jest też cytat,który podkreśla to, że warto ją przeczytać-

,JEŚLI CHCESZ ZABIĆ CZŁOWIEKA, ZACZNIJ OD DANIA MU WSZYSTKIEGO O CZYM MARZY. NAJCZĘŚCIEJ TO WYSTARCZY’

Poprostu zapraszam do lektury bo już więcej nie trzeba pisać, gdyż cytat mówi sam za siebie.

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI:

Psychologia i pomoc

Wędkarstwo z pasją

Poprostu Ewa M

PODOBNE ARTYKUŁY:

Cmentarz zwierząt

Cztery po północy

Zdj. tytułowe wzięte z Internetu

 

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: