UCZACIA I EMOCJE,  UCZUCIA I EMOCJE

SAMOTNOSC I STRACH PRZED NIA

UCZUCIE ZNANE OD WIEKÓW

Samotnosc znana jest od wieków. Rozrozniana między innymi uczuciami. Choć kiedyś ok. 18 wieku była bardziej uznawana za sprawę fizyczną. Takie odseparowania na własne życzenie, niż jako uczcie czyli jako sprawa emocjonalna.

Natomiast cofajac się jeszcze bardziej wstecz. Do czasów 16 wieku pisano o niej ,Samotnosc rodzi ignorancję, zamienia nas w barbarzyńców, podsyca msciwosc, usposabia do zawisci, tworzy czarownice, wyludnia świat. Poprostu ludzi, którzy żyli w samontosci uwazanoza nienormalnych. Panowała w ów czasach wielka nieufność co do takich osób.

W ostatniej dekadzie 18 wieku buntownicza grupa romantycznych poetów i malarzy-świadomie szukała samotnosci. Co było poprostu czymś w tamtych czasach nenormalne.

SAMOTNOSC W OBECNYCH CZASACH

Dziś definiujemy SAMOTNOSC jako poczucie przygnębienia i odrzucenia. Jak coś, czego należy unikać. W połowie 19 wieku samotnosc przestała oznaczać stan fizycznego odseparowania. I zaczęła opisywać bolesną emocje. Okazało się, że jest to jedna z największych obaw jakie posiadamy w swoim życiu. Obok strachu przed śmiercią i utraty bliskiej osoby-właśnie jest też strach przed samotnością.

Niekiedy sami z własnej woli wybieramy samotnosc. Lecz moim zdaniem nigdy nie do końca. Zawsze gdziesz szukamy jakiegoś towarzystwa. Choć na chwilę. W obecnych czasach próbujemy wynagrodzić sobie samotnosc-poprzez Internet. Na jakiś grupach spolecznisciowych czy skape. I tak szczerze prawie nic to nie daje nam.Dalej odczuwamy pustkę. Okropny brak osoby obok. Której możemy spojrzeć w oczy,przytulić itd.

Choć wiele osób pewnie powie, że ludzie w sieci mu wystarczają. Lecz to jest okazywanie siebie. Wmawiamy sobie MAM PRZYJACIÓŁ NA FB. Co to za przyjaciele? Jak nawet niewiesz do końca, kto faktycznie z Tobą pisze. Jest tylko niewielka ilość osób co naprawdę tą bliskość- dobra znajomość tam znajdują. Mimo to nigdy im to nie zastąpi w realnym świecie bliskiej osoby. I zawsze gdzieś w głębi siebie będą czuć jej brak.

TO JAK SAMOTNOSC NAS PRZERAZA I JAKIE MA ZNACZENIE W NASZYM ŻYCIU

Często na różne sposoby ten strach okazujemy. W filmach, wierszach czy tekstach piosenek. Mi zawsze na myśl jak myślę o samotności bądź czuję sie samotna- przychodzi tekst z piosenki DZEMU i Ryska Riedela; ,SAMOTNOŚĆ TO TAKA STRASZNA TRWOGA’ (<kliknij>List do M). I trafione idealnie. Krótki cytat, który idealnie mówi czym jest samotność- jak wielkim strachem dla nas.

Z samotnoscia spotykamy się cały czas. Jest dla nas bolesnym doświadczeniem. I niestety, ale często nie radzimy sobie z nią.Ja często doświadczam tego uczucia. Choć nie do końca jestem sama, ale mój umysł- moje pragnienia zawsze chcą czegoś więcej…. Chyba mam dusze artystyczną bo zawsze dużo zastanawiam się nad uczuciami… I zawsze gdzieś mi czegoś brakuje…

Doszłam nawet do wniosku, że chyba inni co tak jak ja- wszystko analizują też tak zapewne mają. Zresztą zawsze twierdzilam, ze głupota i bycie bezmyslnym (sa tacy ludzie) jest poprostu dobra. Ponieważ tacy ludzie nie cierpią tyle co Ci niby ,mądrzy’. Lecz to już inny temat, który zresztą chyba już kiedyś opisywalam.

ARTYKULY POWIĄZANE;

NADZIEJA

NIENAWIŚĆ

FAGO

POWIĄZANE BLOGI:

Po prostu Ewa

Wędkarstwo

Złote myśli

Zdj. tytułowe z internetu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: